Wiadukt w Kleczy Dolnej – omijajcie!

Niestety wiadukt w Kleczy Dolnej ponownie dał o sobie znać, o czym mogliśmy ostatnio przeczytać na łamach fanpage’a DK52info. Wiadukt jest o tyle kłopotliwy iż znajduje się na drodze krajowej, co znacząco utrudnia pracę kierowcom ciężarówek. Informacje o zablokowanych i uszkodzonych naczepach pod tym wiaduktem możemy przeczytać regularnie i choć już nie z taką częstotliwością jak kiedyś, to jednak ostatnio miał tam miejsce incydent, do którego chciałbym się odnieść, ponieważ pojawia się co jakiś czas z waszej strony zarzut co do jednej z informacji o tym wiadukcie podanej w aplikacji Wiadukty i Tunele PL.

Zablokowana ciężarówka – Wiadukt w Kleczy Dolnej DK52

Mowa oczywiście o podanej wysokości rzeczywistej tego wiaduktu. Jeden z użytkowników Grupy Wiadukty i Tunele – co do centymetra udostępniał zdjęcia pomiaru i wysokość została określona przez niego na 4,04m. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że zapas jest tam na prawdę niewielki i dla większości z was wynosi on ok. 4cm. Osobiście jako kierowca staram się być zapobiegawczy i mając świadomość tak małego marginesu (mając na względzie spadek, nachylenie drogi lub koleiny), staram się takowe wiadukty objeżdżać, jednakże zdaję sobie sprawę, że niektórzy z was wykazują się większą odwagą ode mnie i niestety skutki tego bywają różne.

Pomiar wysokości – Wiadukt w Kleczy Dolnej DK52

W tym akapicie o tym objeżdżaniu chciałbym wam właśnie wspomnieć, a w zasadzie przypomnieć. Wiadukt w Kleczy Dolnej jest opisany w aplikacji i posiada dodane 4 objazdy w obie strony. Jest tam również krótka informacja o tym, że należy go objeżdżać, oraz dodałem zdjęcia zablokowanych tam w przeszłości ciężarówek ku przestrodze. Proszę was uprzejmie o korzystanie z opcji objazdu dostępnej w aplikacji, a wygląda to tak:

Celowo pominąłem pierwszy, ten najkrótszy objazd wiaduktu w Kleczy Dolnej prezentując wam te screeny, gdyż jest tam ograniczenie tonażowe do 8 ton DMC, które co prawda nie dotyczy zaopatrzenia gminy Wadowice, ale z informacji, które udało mi się wyczytać na grupie, wynika że policja bardzo często urządza tam łapanki. Chcąc objechać ten wiadukt przepisowo (nie będąc tamtejszym zaopatrzeniem), niestety musicie nadłożyć ok 30 min. Na zakończenie proszę was przy wysyłaniu formularza z nowym wiaduktem, o dodawanie objazdu (w ostatnim polu), jeżeli takowy znacie. Dodatkowo jeżeli jakiś wiadukt już jest na naszej mapie, ale nie ma dodanego objazdu to proszę was o dodanie go przez formularz poprawkowy. Pozdrawiam was i wysokości życzę, a tej nigdy za dużo! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *