Wersja 2.0 – wystąpił problem, ale mam pomysł

Kilka dni temu informowałem was o tym, że pracuję nad wersją 2.0 aplikacji, którą chciałem udostępnić do testów. Niestety pojawił się mały problem, ale po kolei.

Pierwsza wersja aplikacji została stworzona przy pomocy AppMySite – jest to serwis, który służy do przerabiania strony internetowej na aplikację mobilną. Wersja 2.0 miała być oparta o mój autorski kod, jednakże tej nie będę mógł udostępnić jako aktualizacji w Google Play ze względu na różnicę plików KeyStore pomiędzy obiema wersjami, a którego AppMySite nie chce udostępnić. Nie chcę tworzyć odrębnej aplikacji w Google Play, gdyż obecnie korzysta z niej już prawie 6000 osób. Mam za to pomysł jak wybrnąć tej sytuacji.

Jakiś czas temu przedyskutowałem pewną sprawę z osobami, które wpłaciły pieniądze na zbiórkę dostępną pod tym linkiem. Z racji tego, że aplikacja wymaga opłacenia kilku rzeczy, postanowiłem stworzyć wersję komercyjną, rozszerzoną o dojazdy do firm pod samą bramę („zbiórkowicze” otrzymają dożywotni dostęp za darmo, oczywiście po uzbieraniu ustalonej kwoty zbiórkę uważam za zamkniętą). Kod, który pierwotnie napisałem z myślą o wersji 2.0 aplikacji Wiadukty i Tunele PL zostanie wykorzystany w rozszerzonej wersji płatnej. Podstawowa wersja aplikacji Wiadukty i Tunele PL oczywiście pozostanie darmowa.

Pomysłów na rozszerzoną wersję, oprócz wspomnianego powyżej mam jeszcze kilka: wiadukty i tunele w innych krajach Europy czy też dodatkowa mapa dla gabarytów i pojazdów nienormatywnych, ale te zacznę realizować z czasem. Uwierzcie lub nie, ale pracy jaką trzeba włożyć jest jeszcze cała masa, a ja jestem sam (ponad to pracuję na etacie tak jak większość z was za kółkiem) i póki co oprócz tej jednej zbiórki i dwóch kaw na BuyCoffee.to wyłożyłem swoje pieniądze, gdyż ten projekt zwyczajnie sprawia mi frajdę, jednak o zarobkowej wersji musiałem zacząć myśleć, gdyż to pozwoli ruszyć mi na przód, pokryć poniesione i przyszłe koszty (serwer i licencja na wtyczkę WP z mapą) i być może uda mi się nająć kogoś do pomocy, kto nie będzie musiał pracować przy tym projekcie dla idei za przysłowiowe „frytki”. Chętnie poznam waszą opinię na ten temat. Tymczasem wysokich wiaduktów życzę i tyle samo wyjazdów co powrotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *