Aplikacja Wiadukty i Tunele dla telefonów z iOS gotowa!

W jednym z poprzednich wpisów informowałem was o tym, że aplikacja Wiadukty i Tunele dla telefonów z iOS lada moment będzie gotowa. Jak obiecałam, tak zrobiłem i jest już dostępna w AppStore. Informuję was o tym z nieskrywaną satysfakcją, gdyż po drodze napotkałem pewien problem, który okazał się wyjściową do kilku innych, a który udało mi się przezwyciężyć. Mowa oczywiście o tym, że nie dysponowałem na własność komputerem z charakterystycznym logiem jabłuszka działającym pod systemem Mac OS, co uniemożliwiało wygenerowanie plików certyfikatów bezpieczeństwa (o rozszerzeniu .p12). Ponad to samo umieszczenie aplikacji Wiadukty i Tunele dla telefonów z iOS w AppStore wymagało skorzystania z tego urządzenia. Całe szczęście dzięki życzliwym osobom, które udzieliły mi dostępu do swoich komputerów to przedsięwzięcie doszło do skutku. Klikając w poniższy przycisk będziecie mogli zainstalować aplikację do czego gorąco zachęcam 🙂

Z pozytywnych rzeczy – aplikacja jest, uruchamia się i działa, ale za w czasu wolę wspomnieć o problemach jakie mogą występować na nieco starszych „jabłuszkach”. Niestety te przezwyciężone, które opisałem powyżej, to niejedyne jakie stanęły na drodze. Dokładne przetestowanie również było nieco kłopotliwe przez co aplikacja może cierpieć na niektóre „choroby wieku dziecięcego”, więc proszę was o wyrozumiałość przy pisaniu opinii i wystawianiu ocen w sklepie. Będę się starał je poprawiać poprzez aktualizacje. Już teraz wiem, że przykładowo na iPhone 6s, na którym robiłem test występują problemy z „chowaniem klas” przez co na tych urządzeniach może wyświetlać się pasek z menu strony, który wyświetlać się nie powinien. Cała reszta zaś działa bez zarzutu – można bez problemu dodać nakładkę z wiaduktami na Google Maps (oczywiście po ich zainstalowaniu), a dodatkowo w aplikacji znajdziemy funkcję objeżdżania wiaduktów i ta też działa jak należy. Opisane wady nie powinny występować na nowszych iPhone’ach.

Na zakończenie warto wspomnieć, że użytkownicy „jabłuszek” otrzymują zdecydowanie bardziej dopracowaną i rozwiniętą mapę wiaduktów i tuneli w Polsce z ograniczeniami wysokości pojazdów. W momencie, gdy ukazała się wersja dla systemu Android, aplikacja Wiadukty i Tunele PL posiadła raptem 168 znaczników, o czym mogliście przeczytać na łamach 40ton.net. Obecnie dzięki społeczności kierowców zgromadzonej na tej grupie, oznaczonych poprzez formularz zostało prawie 600, a w międzyczasie wprowadzonych zostało mnóstwo zmian, takich jak chociażby wyrażanie znaczników poprzez ikonę przypominającą znak B-16. Ponad to jeżeli jakiś wiadukt zostanie przebudowany, wyburzony lub wyremontowany, to po zgłoszeniu przez was poprawek, te nanoszone są na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *